Evlenme Teklifi Organizasyonlarında Fotoğraf ve Video Çekiminin Önemi

Evlenme Teklifi Organizasyonlarında Fotoğraf ve Video Çekiminin Önemi İzmir Organizasyon

Evlenme Teklifi Organizasyonlarında Fotoğraf ve Video Çekiminin Önemi

Günlerce, belki de aylarca planlamaya çalıştığınız evlenme teklifi organizasyonunuzun unutulmaz olmasını istemez misiniz? Eşinize, dostunuza ve ailenize anlatmak, yıllar geçtikten sonra bile bu yaratıcı sürpriz organizasyonunuzu anımsamak, hatırlamak özellikle kadınlar için tabiri caizse ‘hayati önem’ taşır Nasıl bir evlenme teklifi yaparsanız yapın, mekan olarak nereye karar verdiğiniz de önemli değil, önemli olan bu romantik andan kalan hatıraların olması. Fotoğraf ve videolardan bahsediyoruz elbette. Evlenme teklifi organizasyonlarında fotoğraf ve video çekiminin önemi ile ilgili bu yazımızda, merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Evlenme Teklifi Organizasyonlarında Fotoğraf ve Video Çekiminin Önemi

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Her birimizde, fotoğraf ve video çekme özelliğine sahip akıllı telefonlar var. Sosyal medyayı etkin kullanmayan yok denecek kadar az kişi var çevremizde. Sürpriz evlenme teklifi organizasyonunuzu muhakkak kendinizce belgeleyeceksiniz. Hele ki sürprizin yapıldığı kişi bir ‘kadın’sa, sevgilisinin onun için özel olarak hazırladığı bu romantik sürprizi en yakın kız arkadaşlarına ve hatta iş arkadaşlarına anlatmak için ‘selfie’ çekecek, sosyal medyadan ‘hikaye’ olarak duyuracak. Ama ne kadarını? Örneğin; sizin diz çökme anınız, o ihtişamlı yüzüğü sevdiğiniz kişinin parmağına büyük bir heyecanla taktığınız o büyülü an akıllı telefonlarınızın hafızasında yer alabilecek mi? Peki ya sevdiğiniz kadının şaşkın bakışları altındaki mutluluk? Sorumuzun cevabını biliyorsunuz, elbette ki hayır. Anı yaşarken telefonla fotoğraf ya da video çekmek aklınıza gelmekten öte, o anın büyüsünü bozmak istemeyeceksiniz. İşte bu yüzden, o önemli anın tadını çıkarmak, anı yaşamak adına, profesyonel bir fotoğraf ve video desteği almak, evlilik teklifi organizasyonunuzda düşünmeniz gereken detaylardan biri olmalı.

Evlenme Teklifi Organizasyonunda Fotoğraf Çekimi

Profesyonel ya da profesyonel kalitede hizmet veren fotoğrafçılarla anlaşmanız, sizin için önereceğimiz bir organizasyon detayı.

 • Profesyonel ya da amatör çekimi, profesyonel fotoğraf makineleri ve profesyonel ekipmanlarla (tripod, flash ışık, uygun lens gibi) yapılır. Dolayısıyla işini bilen fotoğrafçı, her türlü olumsuz durum karşısında, doğal takip fotoğrafı ya da albüm fotoğrafı çekimlerine devam edebilir. Örneğin, karanlık bir ortamda fotoğrafın net çıkması için uygun bir ışık kullanır. Ya da teknede evlenme teklifi organizasyonu gerçekleştiriyorsanız, dalgalı bir denizde sallanan teknede sabit ve net fotoğraflar yakalayabilmek için tripod gibi sabitleme ekipmanlarını kullanır.
 • Profesyonel veya amatör fotoğrafçı, sürpriz evlenme teklifi organizasyonunuzu başından sonuna kadar ‘doğal takip fotoğrafı’ tekniğiyle fotoğraflar. Örneğin; mekana gelişiniz, diz çökme anınız, ilk dansınız, heyecan ve mutluluk ifadeleriniz gibi önemli detayları bir nevi belgelendirmiş olur.
 • Sürpriz organizasyon sonrası dijital ortamda size teslim edilen fotoğrafları dilerseniz albüm haline getirebilirsiniz. Yıllar geçtikten sonra bile o anı hatırlar, anımsarsınız.
 • İşini bilen bir fotoğrafçı, organizasyonda neyi çekeceğini iyi bilir. Örneğin, yüzük takarken, sizin ifadenizi de sevdiğiniz kişinin ifadesini de objektifine alır. Organizasyon süresince mutlu anlarınızda, yıllar sonra görmek isteyeceğiniz ifadenizi, mimiklerinizi görmüş olursunuz.

Evlenme Teklifi Organizasyonunda Video Çekimi ve Video Klip Montajı

En az fotoğraf kadar önemli olan video çekiminin fotoğraftan farkı, o anı olduğu gibi yansıtmasıdır. Herhangi bir düzeltme programı olmadan, kendinizi organizasyon sırasında izleme şansı bulursunuz.

 • Video çekimi, organizasyon süresince dilerseniz kesintisiz yapılır, isterseniz de bir video klip oluşturmak için, organizasyonun önemli anlarında yapılır.
 • Video çekiminde, kendinizi organizasyon boyunca izleme şansı bulursunuz.
 • Profesyonel bir kameraman, video görüntülerini doğru açılardan alır.
 • Profesyonel bir kameraman, son teknoloji ekipmanlarla, organizasyonu görüntüler. Örneğin; drone çekimleriyle organizasyonun havadan görüntüleri alınır. Ya da aksiyon kameralarıyla ya da titreşimsiz özel kameralarla hareket ettiğiniz anlar profesyonel bir şekilde yakalanır.
 • Video klip, organizasyon videolarınızın, size özel olarak kurgulanarak montajlanması ve bir video klip haline getirilmesidir. Sizin seçtiğiniz bir müzikle prodüksiyon ekibi tarafından hazırlanan video klibi, sosyal medyada ve tüm mecralarda organizasyon özeti olarak paylaşabilir, hoş bir anı olarak saklayabilirsiniz. Dilerseniz, düğün organizasyonunuzda, projeksiyonla hazırlanan video klibinizi yansıtabilir, davetlilerinize izletebilirsiniz.

Evlenme Teklifi Organizasyonlarında Fotoğraf ve Video Çekiminin Önemi ve Gerekliliği

Evlilik teklifi organizasyonlarınızın en özel anlarında, sizin ya da arkadaşlarınızın, anın tadını çıkarabilmeleri için, profesyonel fotoğrafçı ve kameramanların görevlendirilmesi önemlidir. Çünkü siz her anı kayıt altına alamayabilirsiniz. Anı yaşamak, mutlu anların keyfini çıkarmak açısından da, profesyonel bir prodüksiyon ekibinin görev alması, evlilik teklifi organizasyonlarınız için bir gereklilik olmuş durumda.

Evlenme Teklifi Organizasyonlarında Kullanabileceğiniz Fotoğraf ve Video Ekipmanları

 • Drone: Drone, havadan çekim yapan, 4k görüntü kalitesine sahip helikopter kameralardır. Çeşitlerine göre 360 derece dönen kamera ve geniş menziliyle, organizasyonlarınıza renk katan bir ekipmandır. Drone çekimleri ile, organizasyonun tamamını havadan izleme şansına erişebilirsiniz.
 • Sabit Kameralar: Aksiyon kameraları, omuz kameraları, gimbal kameralar ve daha bir sürü farklı seçeneklerle, organizasyonunuzu kaliteli bir şekilde video ve fotoğraf kaydına alabilirsiniz.
 • Tripod ve Mikrofon Ekipmanları: Kameraları sabitleyen tripod ve sesin net alınmasını sağlayan çeşitli mikrofon bağlantılarıyla, organizasyonun kusursuz bir kaydı sağlanabilir.

İzmir organizasyon olarak, evlilik teklifi organizasyonları ve diğer tüm organizasyonlarda kullandığımız video ekipmanları için ‘Video Çekiminde Kullandığımız Ekipmanlar’ ve fotoğraf ekipmanları için de ‘Fotoğraf Çekiminde Kullandığımız Ekipmanlar’ başlıklı hizmet yazılarımızı okuyabilir, fikir edinebilirsiniz.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.