Evlilik Teklifi Ne Zaman Yapılır?

Evlilik teklifi ne zaman yapılır?” yapılır sorusunun en önemli cevaplarından birisi kız isteme, nişan töreni gibi adetlerden önce yapılması olacaktır. Doğum günü, 14 Şubat sevgililer günü, birlikteliğinizin başladığı tarihi ya da sizin için özel bir anlam ifade eden tarihi evlilik teklifi günü olarak tercih edebilirsiniz. Bir ömür boyu birlikte yaşlanacağınız kişiyi seçmek ve ilk adım olan evlilik teklifini gerçekleştirmekte oldukça hassas bir konudur. Çiftlerin evlilik kararı almasında en büyük etken duygularıdır. Bazı çiftler çok kısa bir zaman diliminde birbirini tanıyıp güven duygusunu kazanırken, bazı ilişkilerde çiftler uzun yıllar sonucunda kendilerini evlilik için hazır hissetmektedir.

Birlikteliğinizi evlilik yoluna taşıma düşüncesi aklınızda yer edindi. Ancak ilişkiniz için henüz doğru zaman olup olmadığını bilmiyorsunuz ya da içiniz kıpır kıpır birbirinizi görmek için dakikaları ve hatta saniyeleri sayıyorsunuz. Henüz evlilik fikri için doğru zaman olmadığını düşünüyorsanız bir süre daha bekleyebilir ve ilişkiniz için doğru zamanda evlilik teklifinizi gerçekleştirebilirsiniz. Evlilik düşüncesini eş adayınızla kararlaştırıp, hayatınızın geri kalanını birlikte geçirmek için birbirinize söz verdiyseniz sıra geldi evlilik teklifini ne zaman ve nasıl yapacağınıza. Size önerimiz evlilik teklifini isteme merasiminden önce yapmanız. Yazımızın devamında evlilik teklifi ne zaman yapılır sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Evlilik Teklifi Ne Zaman Yapılır?

Evlilik teklifi hayatınızın en önemli adımlarından birini atacağınız gündür. Sevdiğiniz kadına bugüne kadar hiç yaşamadığı duyguları yaşatmak ve mutluluktan havalara uçurmak istiyorsanız ona hiç beklemediği bir anda evlilik teklifini yapabilirsiniz. Sizin için özel bir anlam ifade eden bir tarih olabileceği üzere kadınlar günü, sevgililer günü ya da doğum günü gibi özel günlerde evlenme teklifini yapabilirsiniz.

Doğum Gününde Evlilik Teklifi

Sevdiğiniz kadının hayatı boyunca kutlayacağı en unutulmaz doğum günü partisi olacak. Eş adayınıza doğum gününde sürpriz bir evlilik teklifi yapmaya karar verdiniz ve tüm hazırlıkları planladınız. Bu zamana kadar alışılagelmiş doğum günlerinin aksine bu yıl ona arkadaşlarınızla bir doğum günü partisi verecek ve bu anda sevdiklerinizin de şahitlik edeceği bir evlilik teklifi yapacaksınız.

Sabırsızlıkla beklediğiniz gün geldi çattı. Eş adayınıza arkadaşlarınızla şık bir mekanda doğum gününü kutlayacağınızı söyleyip kendisini tekneye getirebilirsiniz. Evlilik teklifini tekneye ilk geldiğiniz anda yapabileceğiniz gibi pasta kestikten sonra bir anda diz çökerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Doğum gününü kutlamak için geldiğinizi zanneden eş adayınız hem büyük bir şaşkınlık yaşayacak hem de özel bir gün tercih ettiğiniz için evlilik teklifine hazırlıksız yakalanmayacaktır. Sevdiğiniz kadına teknede evlilik teklifi yapabileceğiniz gibi farklı konseptler ve fikirlerle ona sürpriz hazırlayabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Gününde Evlilik Teklifi

Sevdiğiniz kadına evlilik teklifi yapabileceğiniz bir diğer tarih ise özellikle kadınların kutlamaktan hoşlandığı 14 Şubat Sevgililer Günüdür. Her ne kadar birbirine gerçekten kıymet veren iki kişi 14 Şubatı temsili olarak kutlasa da bugünü fırsata çevirmekte oldukça ilginç olacaktır.

Her yer aşkın simgesi kalp ve kırmızı renklerle bezenmiş… Ve siz böyle özel bir günü sevdiğiniz kadınla kutlarken romantik dakikalar yaşayacak, aynı zamanda hiç beklemediği bir günde evlilik teklifini yapacaksınız.

14 Şubat Sevgililer Günü geldi ve siz sevdiğiniz kadın için unutulmayacak bir gün organize ettiniz. Şık bir restoran, sadece eş adayınızla olabileceğiniz masmavi denize nazır bir kumsal, sizi maviliklerle buluşturacak bir tekne ya da evinizde hazırladığınız içinizi ısıtacak muhteşem bir atmosfer…

Doğru zamanda, sevdiğiniz kadını şaşırtacak bir evlilik teklifini 14 Şubat Sevgililer Gününde planlayabilirsiniz.

Evlilik Teklifinde Doğru Zaman

“Evlilik teklifi ne zaman yapılır?” sorusuna en doğru cevap içinizden geldiği andır. Evlilik teklifi yapmaya karar verdiğinizde mevsimsel koşulları göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Örneğin yaz aylarında sıcak sahilleri, teknede evlilik teklifini, kış aylarında karavanda evlilik teklifi, sinemada evlilik teklifi gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Kumsalda evlilik teklifini kış aylarında yapmayı planlıyorsanız yağmur ve diğer mevsimsel etkenlere dikkat etmenizde fayda var. Doğru zamanda sürpriz bir evlilik teklifi ile sevdiğiniz yıllarca hatırlayacağınız bir gün yaşatabilir ve bu anları gülerek çocuklarınıza anlatabilirsiniz.