Evlilik Teklifi Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evlilik Teklifi Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır

Evlilik teklifi yüzüğü hangi parmağa takılır? Evlilik teklifi organizasyonu görüşmelerinde İzmir Organizasyon ekibimize en sık sorulan sorulardan birisidir. Gelin bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz organizasyonlardan ve yılların getirmiş olduğu deneyimlerden sizlere bahsederek evlilik teklifi yüzüğü hangi parmağa takılır sorusuna açıklık getirelim. Hayatınız boyunca yaşayacağınız bu an, kadınlar için büyük önem taşımaktadır. Uzun yıllar akıllardan silinmeyecek bir evlilik teklifinin hayalini kuran kadınlar, kendini değerli hissetmek ve parmağındaki yüzüğün nasıl bir teklifle geldiğini de sevdikleriyle paylaşmak isterler. Erkekler için heyecanla evlilik teklifi planlamaları başladığında ise akıllarda birçok soru yer alıyor. Evlilik teklifinin nasıl yapılacağından yüzük seçimine, organizasyon mekanından yüzüğün hangi parmağa takıldığına kadar tüm ayrıntılara İzmir Organizasyon ekibi olarak cevap veriyor ve bu unutulmaz günün gizli mimarları oluyoruz. Evlilik teklifi organizasyonlarınızı profesyonel ekibimizle planlıyor ve kararlaştırdığımız konsepti size özel hazırlıyoruz.

Evlilik teklifi genellikle bu özel günün bir simgesi haline gelen olmazsa olmazımız tek taşla planlanmaktadır. “Benim için eşin benzerin yok” anlamına gelen tek taş yüzükle sevdiğiniz kadına sürpriz bir evlilik teklifi gerçekleştirebilirsiniz.

Evlilik Teklifi Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evlenme teklifi hem kadınlar hem de erkekler için hayatının en özel günlerinden birisidir. Bundan dolayı evlilik teklifi uzun süre planlanır ve üzerine uzun süre düşünülerek hazırlıklar yapılır. Erkekler bu hazırlık aşamalarını profesyonel bir organizasyon şirketiyle anlaşarak yapabileceği gibi, eş adayı için kendisi de sürpriz bir organizasyon hazırlayabilir. Evlilik teklifi için en ideal yüzük seçimi yapılarak tüm hazırlıkların eksiksiz olması sağlanır. Belki de uzun yıllar boyunca beklediğiniz ‘Evet’ cevabından sonra aldığınız yüzüğü doğru parmağa takmakta büyük önem taşır.

Evlilik teklifinin tüm aşamaları planlandı ve heyecanla beklediğiniz gün gelip çattı. Evlenme teklifi anında her ne kadar heyecanla birlikte büyük bir muammaya dönüşse de, evlenmeden önce ve evlendikten sonra evlilik teklifi yüzüğü farklı parmaklara takılır.

Evlilik teklifi yüzüğü sağ elin yüzük parmağına takılır. Nikaha kadar sağ elde kalan tek taş nikahın yapılmasının ardından alyansla birlikte sol el yüzük parmağına kullanılır.

Evlilik yüzüklerinin sol ele takılmasının asıl önemi ise, sol elin yüzük parmağında kalbe giden damarların yer almasıdır. Bundan dolayı evlilik yüzüğü olan alyans ve tek taş sol elin yüzük parmağına takılır. Büyük bir sadakatle eşine bağlı olan kadınlarınsa bir ömür boyu yüzüğü sol elin yüzük parmağında taşıdığına inanılır.

Evlilik teklifi yüzüğü hangi parmağa takılır sorusunun cevabı her ne kadar sağ el olsa da o anın heyecanıyla ya da kişinin tercihine göre sol parmağa da takılabilir.

Evlilik Teklifinde Tercih Edebileceğiniz Yüzükler

Tek Taş Yüzükler

Tek taş yüzükler her ne kadar klasik gözükse de hem kadınların gözdesi olmayı başarıyor hem de zarifliğini yıllardır korumaya devam ediyor. ‘Benim için tek ve değerlisin’ anlamlarına gelmesiyle de tek taş yüzükler evlilik teklifi yüzüğü olarak en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Bütçeniz doğrultusunda farklı karatlarda, farklı kesimlerde tek taş yüzükleri seçebilirsiniz.

Baget Pırlanta Yüzükler

Klasik yüzüklerin aksine farklılık isteyenlere önereceğimiz baget pırlanta yüzükler özel kesim elmaslar olarak da bilinir. Evlilik teklifi, düğün, yıl dönümü, doğum günü gibi özel günlerde de hediye edebileceğiniz baget pırlanta yüzükler evlilik teklifi için sıra dışı ve göz kamaştırıcı bir tercihte bulunmak isteyenler için mükemmel bir alternatiftir.

Yarımtur Yüzükler

Yazımızda bahsetmiş olduğumuz yüzük seçenekleri dışında her özel günde verebileceğiniz bir hediye olan yarımtur yüzükler evlilik teklifi yüzükleri arasında da yer almaktadır. Her yaşa ve stile hitap eden yarımtur yüzük modelleri hiçbir kadının hayır diyemeyeceği mücevherlerden birisidir.

Evlilik teklifi yüzüğü eş adayınızın zevkine ve bütçenize göre şekillenmektedir. Alacağınız yüzüğün taşıdığı anlam büyük önem taşımaktadır.

Evlilik teklifi ve organizasyon hizmetlerimizle ilgili İzmir Organizasyon şirketimizin deneyimle ekibinden destek talep edebilir ve sevdiğiniz kadın için unutamayacağınız, sıra dışı ve romantik bir evlilik teklifi gerçekleştirebilirsiniz.