Foça’da Evlilik Teklifi Organizasyonu

Foça Evlilik Teklifi Organizasyonu

Foça’da evlilik teklifi organizasyonu; en vazgeçilmez ve sıra dışı olmasından daha öte oldukça romantik kurguladığımız evlilik teklifi organizasyonlarından biridir. Foça; İlk izlenim kimi zaman yanıltıcıdır ve kuşkuludur. Hakkında fazla şey bilmeden Foça’ya gelen bir ziyaretçi de başlangıçta sessiz ve sakin bir Ege kasabasında olduğunu düşünebilir. Oysa burada yeşil tepeler, taş sokaklar ve evler, mavi dalgalar ve nereden nereye gittiği anlaşılmaz kıyı çizgisi birbirinden ilginç ve hareketli hikâyeler anlatır. Fazla zaman harcamanıza gerek kalmadan Akdeniz foklarının barınağında, zamanında tüm Akdeniz’e yelken açan denizcilerin kadim limanında, şarkılarıyla kaptanların aklını çelen deniz kızlarıyla Sirenlerin sığınağında olduğunuzu, gerçek bir Ege kahramanıyla tanıştığınızı anlarsınız…Tam da bu noktada bir deniz fenerinin gölgesinde bir evlilik teklifi arifesinde olduğumuz zamanları yakalamaya İzmir organizasyon olarak karar verdik. Berke Bey bizlere internet sitemizden ulaşıp Aliağa’da ikamet ettiğini bildirdi. Kız arkadaşı Burçe Hanım’la uzun ve güzel bir ilişkilerinin olduğunu ve artık bir evlilik teklifi organizasyonu ile birlikteliklerini isimlendirmek istediğini vurguladı. Kendisine yakın lokasyonlarda yenilikçi adımlarla nasıl bir evlilik teklifi organizasyonu yapabileceğimizi anlatmaya başladık telefon konuşmalarımızda. Berke Bey’in hayalleriyle ekibimizin hayalleri koyulaşarak canlı bir hal alacağa benziyordu iletişim kurduğumuz ilk fırsatta. Sonrasında Berke Bey’e önce yaptıklarımızdan derlediğimiz bir sunum yaptık WhatsApp yazışmalarımızda. Berke Bey’e kumsalda evlilik teklifi organizasyonu, teknede evlilik teklifi organizasyonu, otelde evlilik teklifi organizasyonu, gibi yakın markajlarda yapabileceğimiz evlilik teklifi organizasyonlarından bahsettik. Böylelikle lokasyon olarak ortalama bir mekan belirledik ve Foça beldesine karar verdik. Daha sonra Foça’da değişik bir evlilik teklifi yapmak arzusuyla denizin burnunda çok da rüzgar almayan harika bir doku bulduk. Foça’da evlilik teklifi organizasyonu. Foça’da evlilik teklifi organizasyonu oldukça vintage desenler barındırmalı ancak bir o kadar da romantik ve yenilikçi olmalıydı. Gelin adayımız Burçe Hanım’ın nelerden hoşlandığını Berke Bey’den aldığımız tüyoları birleştirdik ve harika fikirlerle Foça’da evlilik teklifi organizasyonu ilmik ilmik tabiri caizse örmeye başladık. Günler geceleri kovaladı ve Berke Bey ve ekibimiz oldukça heyecanla gelecek bir sonraki günü beklemeye başladılar. Hafta sonunda kurguladığımız bu Foça’da evlilik teklifi organizasyonu gelmiş ve ekip arkadaşlarımız hazırlıklarını bitirmişlerdi.

Foça’da Deniz Fenerinde Evlilik Teklifi Organizasyonu Hazırlıkları

Deniz fenerinde evlilik teklifi organizasyonu için tam dört saat önce harika bir manzarası olan lokasyonda yani Foça’daydık. Yenilenmek ve ileriye gidebilmek adına İzmir organizasyona çok yakışan bir evlilik teklifine daha adım adım yaklaşıyorduk. Sabahtan itibaren iletişimde olduğumuz Berke Bey oldukça heyecanlıydı. Ama bu evlilik teklifi organizasyonunda sadece Berke Bey değil, işbirlikçi yaklaşık on arkadaşı daha heyecanla ekibimizle iletişim kurmaktalardı. Biz de Fenerin ucuna vardığımızda tüm ekipmanlarımızı araçlarımızdan indirdik ve başladık çalışmaya. Önce deniz fenerine paralel olarak Berke Beyin evlilik teklifini gerçekleştireceği alanı hazırlamaya başladık. Beraber yürüyecekleri evlilik yolunu metaforik olarak simgeleyecek olan deniz fenerlerimiz ve dekoratif kütükler içleri kandillerle dolu olarak yolun kenarlarında karşılıklı gelecek şekilde itinayla yerleştirildi. Deniz fenerlerinin arasına evlilik teklifi organizasyonlarının ve sürprizlerin olmazsa olmazı yer volkanları yerleştirildi. Yürüyecekleri simgesel yolun sonuna yerleştirilecek olan kırmızı örtülü ve üzeri romantik dekorlarla süslenmiş olan bistromuza uzanan kırmızı halımız, deniz fenerleri ve yer volkanlarına dik gelecek şekilde serildi. Burçe Hanım ve Berke Beyin kutlamaya başlaması için üzeri hasırla ve dantelle süslenen soğutulmuş şampanyaları yerleştirildi. Özellikle kalabalık olan arkadaş grubuna atıştırmalık tabakları hazırlandı bistro masanın üzerine yerleştirildi. Bistromuzun arkasına denk gelecek şekilde “BENİMLE EVLENİR MİSİN?” yazılı pankart gizlendi.

Öte tarafta fenere yakın konuşlanmış bir retrospektif bir dekorun yapımına başladık. Çıtır çiçekli bir koltuk dekorasyonunun içine, minik eskitilmiş bir  konsol esintisi ortaya koyduk. Akabinde genç çiftimizin resimleri decotown tekniği kullanılarak vintage usulü çerçevelerde yerini aldı. Genç çiftimizin isimlerinin, organizasyon gününün tarihinin ve hatta söz tarihini bile belirten bazı notların yazıldığı özel bir çerçeve daha çakıl taşlarının üzerine yerleştirildi dantel detaylarla. Sarı ve hardal rengin esintilerine zıt rengarenk bir ahenk kullanma arzusunda olan ekip arkadaşlarımız dekoratif çiçeklerle ışığı ve görseli canlandırdı. Bu dekorda en büyük paydayı ise Burçe ve Berke Beye hazırlamış olduğumuz atıştırmalıkların sehpası oluşturdu. Mevsim meyveleri bezeli kütük meyve tabağımıza değişik figürlü peynirlerimizin lezzeti eklendi. Bu Retro dekora bir de eskitilmiş merdiven eklenince ortaya şahane bir tablo çıkmış oldu. Akabinde masaya yaklaşık yirmi metre uzaklığa ses sistemi kuruldu ve görüntü kirliliği yansıtmamak adına kamufle edildi. Daha sonra ses sisteminin kabinleri yemek masasına belirli bir mesafeye yerleştirildi. Işık da önemliydi genç çifti gölgelememek adına oluşturulan özel ışık ve renk sistemi de ekip arkadaşlarımızın ve profesyonel kamera ve fotoğrafçımızın desteği ile yerini aldı. Genç çiftimizin yakın arkadaşları da saat yaklaştıkça konumumuza geldiler ve onlara da özel olarak hazırlanan kalp helyum balonlarımızı takdim ettik. Burçe Hanım için dekorumuza uygun bir balon rengi tercih ettik. İhtişamı ve duruluğu aynı anda kullanmak istedik ve dore inci beyazı uçan balonlarımız itina ile hazırlandı ve beyaz rafyalarla bağlandı.

Foça’da Takalar Eşliğinde Evlilik Teklifi Organizasyonu

Berke Bey, Burçe Hanım’ı bir iş arkadaşının nişan kutlamasına götüreceğini söyleyip onun şık giyinmesini sağlayacaktı. Araçla bize doğru yola çıkarmıştı. Ekip arkadaşlarımız dakika dakika Berke Bey ile iletişimdeydi. Yürüyerek geldikleri deniz fenerinde şaşkın gözlerle ortalığa bakan Burçe Hanım bu ihtişamlı görüntüye hayran kaldığını Berke Bey’e söylemiş. Tam bu esnada görevli arkadaşımız elindeki balonları kendisine takdim ettiğinde, sürprizin onun için yapıldığını fark etmesi oldukça uzun sürmedi. Dore ve beyaz balonları kendisine verdiğimizde şaşkınlıkla “Nişanlanacak çift biz değiliz” diyebildi. Balonu veren arkadaşımız balonları almasını rica etti ve sürprizden oldukça etkilenmiş görünen Burçe Hanım, Berke Bey’e uzun uzun sarıldı ve defalarca teşekkür etti. Ardından genç çiftimiz kırmızı halıda el ele yürüyerek bistro masaya doğru ilerledi. Burçe Hanım, kırmızı halı etrafındaki deniz fenerleri, yer volkanları ve “BENİMLE EVLENİR MİSİN?” pankartını görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Tam masanın önüne geldiklerinde Berke Bey, Burçe Hanım’a dönüp, uzun süredir beklediği soruyu sordu; “BENİMLE EVLENİR MİSİN?” Burçe Hanım inanılmaz duygu yüklü bir şekilde ve var gücüyle “EVET” dedi. Genç çiftimiz hayatlarının bu büyük kararını soğutulmuş şampanyalarını patlatarak kutladı ve şampanyalarını yudumlarken vintage dekorun arkasındaki yer volkanlarının ışığında mutluluğun keyfini çıkardılar. Gün batımı ve takaların geçişi bu romantik ve harikulade ortama ayrı bir hava katıyordu. Ardından bitmek bilmeyen sürprizlerimiz işbirliği yapan arkadaşlarının gelmesi ile devam etti. Genç çiftimizi koltuk dekorunun önüne davet edip slow bir müzikle dansa davet ettik ve bu müzik esnasında deniz fenerinin önünde keyifli dakikalar başladı. Bu arada akrabaları ve arkadaşları Burçe Hanım’a, Berke Bey’in bu inanılmaz gecesine eşlik etti. Genç çiftimizin aşk dolu evlenme teklifi organizasyonunu başından beri kayıt eden kameramanımız ve fotoğrafçımız, genç çiftimiz masalarında baş başa iken de ara ara görüntü alarak, çiftimize teslim edecekleri video klip için güzel doneler topladılar. Biz de İzmir Organizasyon ekibi adına, genç çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.