Romantik “Beni Affet” Organizasyonu

İzmir Organizasyon ekibi olarak sıra dışı ama bir o kadar da anlamlı bir organizasyona dahil olmak oldukça önemli ve heyecan vericiydi. Rıfat Bey bizlere telefonla ulaşarak yaklaşık bir ay önce kız arkadaşı Özlem Hanım’ın istemeden kalbini kırdığını ve kendisine hata yaptığını belirterek ilişkilerine kaldıkları yerden devam edebilmek adına ekibimizden “Beni Affet Organizasyonu” yapabilmek için fikirlerimize baş vurmak istemişti. Rıfat Bey, Özlem Hanım için sürpriz hediyeler göndermiş, kitapları kurcalayarak en güzel kelimelerle şiirler hazırlamış, mailler yollamış hatta en yakın arkadaşını bile araya sokmuştu. Ama nafileydi. Rıfat Bey İstanbul’da ikamet ettiği için, İzmir’de yaşayan Özlem Hanım ile daha önceden yapmış olduğu barışma çabalarının hepsi boşa gitmiş.  O yüzden İzmir’de sade, ancak ayrıntıları anlam taşıyan bir affetme organizasyonu gerçekleştirmek arzusundaydı, Rıfat Bey çünkü oldukça endişeliydi. İzmir Organizasyon ekibi olarak kendisine daha önce yapmış olduğumuz; teknede “beni affet” organizasyonu, restoranda “beni affet” organizasyonu, sahilde “beni affet” Organizasyonu, sinemada beni affet organizasyonu gibi “beni affet” organizasyonlarının detaylarını anlattık ve video kliplerini izlettik. Rıfat bey restoranda beni affet organizasyonunda karar kıldı. Tarihi, saati ve organizasyonun detaylarını baştan aşağı konuştuk. Her şey için geriye sayım ve Rıfat Bey için de oldukça heyecanlı dakikalar başlamıştı.

“Beni Affet” Organizasyonu Detaylı Hazırlıkları

İzmir organizasyon ekibi olarak Beni Affet Organizasyonu için tüm fikirler masaya yatırılmıştı. Her şey detaylandırılmış, sekiz kişilik ekip olarak aracımızın yönünü İzmir’deki lüks bir restorana doğru çevirmiştik. Beni Affet Organizasyonu üç aşamalı gerçekleşecekti. İstanbul’dan gelecek olan Rıfat Bey’i ekip arkadaşlarımızdan biri VIP aracımızla hava limanından karşıladı. Beni affet organizasyonu Rıfat Bey’i karşılama esnasından itibaren profosyonel bir video klip oluşturabilmek adına kayıt altına alınacaktı. Daha sonra rotamızı Özlem Hanım’ın evinin önüne çevirdik. Rıfat Bey kendisini ifade edebilmek adına Özlem Hanım’ı ikna etmiş ve bir saat belirleyerek hazır olmasını ve kararlaştırdıkları saatte kendisini alacağını söylemişti. Özlem Hanım’ı VIP araçta sadece Rıfat Bey beklemiyordu. Onlarca hazırlanmış helyum dolu renkli uçan balonların ucunda “Beni Affet” “Seni Seviyorum” gibi naif ve keskin kısa cümleler yazıyordu Özlem Hanım için. Bu arada diğer tarafta tüm coşku ve telaşıyla çalışan İzmir Organizasyon ekibi, lüks restoranda, beyin fırtınaları yaratarak harika bir ortam hazırlamaktaydılar. Tüm körfez manzarasının maviliğini yansıtan camekanlar ve martı sürüsüyle kendiliğinden panoramik bir görüntüye sahip olan restoran, genç çiftimiz için köşelemesine doğru hazırlanan ortamda öncelikle sandalyeler süslenmeye başlandı. Beyaz ve kırmızının asaletine yer verdiğimiz masa süslemede Özlem Hanım’ın vakit geçireceği sandalyenin ucuna kalp uçan balonlar ekledik. Rıfat Bey’den aldığımız tüyolarla kırmızı runner ve masa örtüsüne zıt ama bir o kadar anlam taşıyan taze kır çiçekleri demetini dantel işlemeli vazolarla süsledik. Vazonun etrafına kırmızı  ve hasırlarla bezenmiş boncuk süsler eklendi. Bu masanın en önemli göz alıcı ayrıntısı ise cam suplanın altına yerleştirdiğimiz Rıfat Bey’in el yazısıyla yazılmış bir şiirden oluşuyordu. Siyah renkli parşömen kağıda dore kalemle yazılmış harfler eşlik ediyordu. Özlem Hanım’ın oturacağı tarafa bu olağan üstü şiiri de kalp objelerle masaya sırça bir suplanın altında yer verdik. Organizasyonun üçüncü ve son ayağı yelkenli lüks tekneydi. Özlem Hanım için tasarlanmış “Beni affet” yazılı dev pankartı ise iki ekip arkadaşımız tarafından açılacak ve denizin dalga seslerine de Rıfat Bey’in seçmiş olduğu şarkının notaları renk verecekti. İşte saatin tik takları vaktin geldiğini gösteriyordu ve İzmir Organizasyon ekibi olarak yerlerimizi almıştık.

Yelkenli ve Pankart ile “Beni Affet” Organizasyonu

Rıfat bey VIP araçla havalimanından karşılanmış ve Özlem hanımın evine doğru yola çıkılmıştı. Özlem Hanım tüm şıklığıyla VIP araca binmiş ve kendisi için hazırlanan balonları ve kısa notları görünce oldukça şaşırmıştı. Daha sonrasında VIP aracımızla deniz kıyısında kendileri için hazırlanan lüks restorana geldiklerinde Özlem Hanım’ın güzel tepkileriyle rahatlayan Rıfat Bey’in endişesi yerini gülümsemelere bıraktı. Her şey oldukça keyifli başlamıştı. Özlem hanım kendileri için hazırlanan masaya yaklaşınca önce dikkatini cam suplanın altındaki anlamlı şiir dikkatini çekti. Genç çiftimiz şiiri birlikte ve el ele okudular. Daha sonrasında kendileri için özenle seçilmiş mönü eşliğinde içeceklerini yudumlayarak güzel vakit geçirdiler. Yemekleri geldiği anda “Beni Affet” organizasyonunun son ayağı da gerçekleşmiş oldu. Yelkenli eşliğinde körfezin sularında süzülen “Beni Affet” yazılı dev pankartla beraber Rıfat Bey’in seçtiği şarkı Özlem Hanım’a çok güzel dakikalar yaşattı ve kırgınlıkların yerini uzun uzun sarılma sahnelerine bıraktı. Tüm akşam boyunca çok güzel vakit geçiren çiftimiz, kısa ayrılıklarını hasretle giderdiler. “Beni Affet “organizasyonunda oldukça pozitif tepkiler alan İzmir organizasyon ekibi yaptığı başarılı işlere bir yenisini daha eklemenin haklı gururuyla Rıfat ve Özlem çiftine mutluluklar diledi.