Evlilik Teklifi Organizasyonunda Şampanya Patlatmak

Şampanya Nasıl Patlatılır

Şampanya Patlatma ve Şampanya Nasıl Patlatılır?

şampanya patlatma
şampanya patlatma

Sevdiğiniz kıza evlenme teklifi etmeye karar verdiniz. Her şeyi kafanızda planladınız. Yüzük tamam. Karşısında diz çöktüğünüzde söyleyecekleriniz hazır.Organizasyon ayarlandı. Teoride yapmanız gereken her şeyi biliyorsunuz, peki ya pratikte? Mesela, şampanya patlatmayı biliyor musunuz?”Yahu ne var bunda” demeyin?. “Evet” cevabını  alıp kutlamalara başlayacakken, şampanya şişesi kabusunuz olmasın.

Şampanya patlatmak, oldukça basit gibi görünen fakat bilgisiz ellerde tam bir faciaya dönüşebilecek bir durumdur.En mutlu günlerinizden birini ufacık bir detay yüzünden kötü hatırlamak istemiyorsanız, sizin için hazırladığımız yazımızı okumaya devam etmenizi öneririz.

“O an” geldiğinde hazırlıksız yakalanmak istemiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz.Yazımızda tüm sorularınız cevap bulacak ve ortamların aranan şampanya patlatma uzmanı olacaksınız.Unutmayın! İnanmak, başarmanın yarısıdır 🙂

Kutlamaların Vazgeçilmezi Şampanya Patlatma

Öncelikle bilmeniz gereken şu ki; şampanyaya tadını veren köpüğüdür. Bu yüzden çok fazla köpük kaybına neden olmak istemiyorsanız şampanyayı patlatırken dikkatli olmalısınız.Yapılan hataların başında şampanya şişesini gereğinden fazla sallamak geliyor. Bu hataya düşmeyin. Tam kararında olmalı ki köpük seviyesini ideal seviyede tutabilesiniz.

Şimdi şampanyayı açmanın zamanı geldi.Şişenin üst kısmındaki kağıt ambalajı soyarak işe başlıyoruz. Şişenin ağzında bulunan tel kafesi yavaşça çevirerek açın fakat tamamen çıkartmayın.Bu sırada eliniz daima üstten mantarın çıkmasına destek olmalı. Şimdi patlatma kısmında ise mantarın üstündeki desteğinizi hafifleterek şişeyi sallamaya başlayabilirsiniz.Bu sırada basınçtan mantarın yukarıya doğru çıkmak istediğini hissedeceksiniz.Bunu hissettikten sonra ne kadar çok sallamaya devam ederseniz o kadar çok köpük olacağını ve içilecek şampanya miktarının ve kalitesinin azalacağını unutmayınız.Mantarı uygun olduğunu düşündüğünüz an ileri iterek patlatabilirsiniz.

Artık hazırsınız; fakat unutulmamalıdır ki sunum da bu işin bir parçası. Kadehlerinizi önce iki cm kadar doldurup bekleyiniz; köpükler azaldıkça ilave ederek kadehin üçte ikisini doldurunuz.Artık hazırsınız. Geriye sadece öğrendiğiniz bilgileri uygulamak kaldı.

Şampanya patlatma hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, siz bu şekilde komik durumlara düşmeyeceksiniz. Arkanıza yaslanıp aşağıdaki videoyu gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

Gülmek serbest 🙂

Şampanya patlatma ile ilgili isterseniz  uzman tv den de video izleyebilirsiniz.  izlemek için tıklayınız